Dub bílý - průmyslová mozaika

Dub je světově nejpoužívanější materiál pro výrobu dřevěných podlah. Oblíbený je především pro své skvělé vlastnosti /tvrdost, stabilita, životnost/ a nadčasový vzhled. Průmyslová mozaika je nejstabilnější verzí dubové podlahy.

Více detailů


857Kč vč. DPH

Dub bílý - PRŮMYSLOVÁ MOZAIKA - KANTOVKA 

Dub je celosvětově nejpoužívanější dřevina k výrobě podlah a pro své vlastnosti (jako je veliká tvrdost a stabilita materiálu), jsou tyto podlahy i nejvyhledávanější. Důležitá je estetická stránka dubových podlah, jejich vzhled je nadčasový. V poslední době je moderní upravovat dubové podlahy mořením, kartáčováním, bělením či jinými technikami. Vzhledem k vývoji stále  kvalitnějších povrchových úprav již není neobvyklé použití dubových podlah i do často namáčených prostor, jako jsou koupelny, toalety a kuchyně.

Vlastnosti dubového dřeva:  tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Velmi dobře vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha.

Použití: V minulosti bylo dubové dřevo používáné pro výrobu mlýnských kol, hamrů, mostních konstrukcí a sudů. Dubové dřevo bylo odjakživa oblíbeno v nábytkářství a podlahářském průmyslu. V Anglii se podle dubu nazývá celé období – age of oak (1500 – 1650).

Využívalo se v masivu i na krájení dýh. S dubem pracovali a pracují řezbáři a sochaři, dobře se opracovává, moří i lepí. V současnosti je stále více populární pro výrobu dřevěných podlah a v nábytkářském průmyslu.

Tvrdost janka: 1360

Pevnost v ohybu: 15.200 psi
Modul rozšíření: 1780 1000 psi
Měrná hmotnost při 12% vlhkosti: 900 kg/m3
Tangenciální sesychání: 7,2%
Radiální sesychání: 4,2%

Košík  

(prázdný)